XP-pabaiga

3 mitai apie Windows XP palaikymo pabaigą

Posted on

Nenumaldomai artėjant balandžio 8-tai dienai, sulaukiame vis daugiau klausimų iš savo klientų apie Windows XP palaikymo pabaigą. Juo labiau, šiuo metu, daugelyje kompiuterių naudojančių Windows XP operacinę sistemą pasirodė grėsmingas pranešimas: “Windows XP End of Support is on April 8th, 2014. Click here to learn more”.

Pamėginsime išsklaidyti kelis mitus ir abejones susijusias su šia data.

Ar nebegalėsime naudoti kompiuterių kuriuose yra Windows XP ?

Tikrai galėsite. Turime pavyzdžių, kur dar šiandien naudojamos Windows 2000 ir Windows 98 operacinės sistemos dėl specializuotos programinės ir aparatinės įrangos. Pati sistema nebus blokuojama ar kitaip trukdomas jos darbas.

 

Ar mūsų sistemos taps labai pažeidžiamos jei nebus saugos atnaujinimų ?

Netaps  labiau pažeidžiamos nuo ateinančios datos. Tai reiškia, jog nuo 2014 metų balandžio 8 dienos Microsoft nereaguos į naujai rastas saugumo spragas ir jų netaisys nemokamai. Tiesa, greičiausiai jau  dabar naudojate trečių šalių programas skirtas saugoti nuo virusų, kenkėjiškų ar šnipinėjimo programų. Galbūt turite ir įdiegtas papildomas ugniasienes bei kitas saugumo priemones vidinėje tinklo infrastruktūroje. Šiomis priemonėmis iš dalies mažinate riziką. Be to, per praėjusį dešimtmetį dauguma saugumo spragų jau buvo rastos ir ištaisytos.

Ko tikėtis, jeigu dar neatnaujinsime sistemų ?

Pati didžiausia problema su kuria greičiausiai susidursite artimiausiu laiku – tai  naujos periferinės įrangos palaikymas. Dauguma naujų įrenginių gamintojų taip pat nutraukia šios sistemos palaikymą, o tai reiškia, jog galite susidurti su problemomis įsigiję naują spausdintuvą, skenerį, web kamerą ar kitą papildomą įrangą. Susidursite ir su naujos programinės įrangos palaikymo problemomis: antivirusinės programos, skype ir daugeliu kitų, kas dieną naudojamų programų. Jūs nebegalėsite įdiegti jų naujų versijų arba atnaujinti senas programas. Priklausomai nuo kiekvieno gamintojo, palaikymo nutraukimo data gali skirtis netgi metais. Beje, Microsoft Office 2013 jau dabar yra nebepalaikomas Windows XP aplinkoje.

Taigi, data nėra baisi ir nerimauti dėl to nereikia, tačiau mes rekomenduojame suplanuoti išlaidas sistemų naujinimui, kol tai dar nepradėjo kliudyti darbui.